Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Mar 23, 2012

BOO|OKO

Oko za oko, zub za zub. Střež jej jako oko v hlavě! Oko - do duše okno... Z toho všeho vyplývá, že oči jsou tím nejdůležitějším, co máme, takže budou i mým dnešním tématem. Ano, rozhodla jsem se podělit se s vámi o propriety, které zkrášlují moji oční oblast! Co používám na vlasy, to už víte.Začnu trochu netradičně - a to s hardware. Já si obočí nechávám jednou za čas /měsíc, dva/ vytrhat v Benefit Brow Baru v Sephoře, není to nejlevnější, ale je to setsakra příjemný. A pro mě je velkým plusem to, že se člověk nemusí objednat, má za chvilku perfektní obočí a může na párty, protože ho tam i zdarma nalíčí. No ale obočí roste neustále, takže je potřeba dotrhávat třeba i obden.
Já jsem si pořídila Tweezerman sadu na obočí (a řasy) v Profimedu. Obsahuje geniální pinzetu, která vytrhne snad všechno (zuby jsem ještě nezkoušela), 10x děsivě zvětšující zrcátko (stačilo by 5x... nebo 3x... radši), kleštičky na řasy (klasika) a kartáček na rozčesání/tvarování obočí (trochu na nic, ale tak na pohled je to hezký).
Tak že bychom pokračovali s obočím? All righty. Já mám dost tragický obočí (fakt, už od dětství), takže je potřeba ho dokreslovat. Dříve jsem si vystačila s tužkou na obočí od Rimmelu, bohužel mají jen dva odstíny, takže šance, že zrovna vám (mně) bude sedět, je mizivá, ale tak lepší než nic. Na domalovávání stíny nemám nervy a ani ruku, to není nic pro mě.
Ale pak! Pak jsem objevila poklad. Samoořezávací tužka na obočí od MAC. Vyrábí se v šesti odstínech, takže šance, že vám naopak sedět nebude, je mizivá. Já si pořídila sytě hnědočerný odstín Stud, přesně jako moje vlasy + obočí! Dají se s ní dělat i extra tenké čárečky, takže i to nejvíce dokreslené obočí vypadá opravdu přirozeně (pánové si můžou třeba dokreslit vousy). Jednou jsem s dokresleným obočím touhle tužkou dokonce usnula, ráno pocity "damn, já se neodlíčila", naštvaný pohled na sebe do zrcadla... Abych zjistila co? Že mám stejně dokonalé obočí jako den předtím! Mám chuť si jich koupit nejmíň pět do zásoby, co kdyby je třeba jednou přestali vyrábět!
A mojí poslední vychytávkou na obočí je "rychlé obočí" od Benefitu. Lehce pročísnout obočí a máte na celý den vystaráno. Je to vlastně taková řasenka na obočí, takže... obočenka? Ačkoliv to tak nevypadá, je to vlastně světle hnědá, což teda mně nijak na obočí nepřidalo, ale aspoň drží tvar, který si zamanete (třeba rebelsky proti směru růstu, že).
Konečně oči. Já, jak jste si mohli všimnout, si dělám povětšinou horní linky, nějak mi to momentálně ke mně sedí více (v "mládí" jsem nevyšla ven bez černé čáry pod okem), tak uvidíme, co mě chytne za pár let. Nejradši mám tekuté linky. Ty z Rimmelu se nijak neliší od těch ze Sephory, je jen na vás, kterou značku máte radši. Oboje vydrží celý den, snadno se nanáší a nerozmazávají se, ani se neroztékají. A jak si vlastně maluju ty linky? Mám asi dost neprofesionální metodu, ale pro mě je nejrychlejší a nejsnadnější. Ukazováčkem levé ruky připlácnu řasy dolů, aby se mi oko neklepalo, a pravou rukou maluju. Easy peasy. Jak si malujete linky vy?
Někdy, když nemám čas doma na tekuté linky (ano, nevěřili byste, jak je i minutka času pro mě ráno drahocenná), tak hodím do tašky MAC fixu na oči (Penultimate Eye Liner) a běžím na tramvaj. V tramvaji si sednu hezky do kouta, aby na mě nikdo neviděl a za půl minutky mám perfektní linky. Stejně jako ty předchozí drží celý den (a tady si ani nedržím řasy - za á, levou rukou držím zrcátko, a za bé, není to potřeba, tou fixkou nelze nic zkazit).
A takovou srdcovkou jsou pro mě stříbrnošedé tekuté linky ze Sephory, které určitě nejsou pro každodenní použití, ale večer vypadají úchvatně. Drží jak přibité. Nevím, jestli dělám něco špatně (nebo naopak moc dobře?), ale za celý svůj život jsem nenarazila na špatné oční linky...
Musím přiznat, že stíny moc nepoužívám, ale když už, tak ať to stojí za to! Mám dvoje MAC stíny, odstíny Crystal - stříbrné stíny, vrhají lehce růžové odlesky a Typographic. Ten druhý odstín je neuvěřitelný, je sice "jen" černý, ale stínováním (haha) lze dosáhnout i světle šedé! Nejsem nějaký master, co se týče očních stínů, ale tohle je pro mě fakt kouzlo. : )
Další stíny mám ze Sephory, extra třpytivý stříbrný odstín. Miluju třpytky, nejradši bych si jím otřpytkovala celý obličej (a někdy to i dělám...), drží stejně jako ty výše zmíněné celý den i celou noc! Party hard!
Kdysi jsem si koupila i Smokin' Eyes od Benefitu slibující nádherné kouřové stíny. Jak je o mně známo, jsem tele a na tohle nemám ani čas ani nervy ani sílu ani chuť. Zkusila jsem to dvakrát, výsledek byl tragický. V sadě je také mini pinzetka (je opravdu malá), vsadím se, že v nějakých oficiálních informacích bude, že je ideální na cesty. No ale která pinzeta na cesty ideální není, která pinzeta se vám někam do kosmetické tašky nevejde?! No nic. Třeba jednou přijdu o svoji lenost a naučím se s celou tou sadou a budu nejkrásnější a nejkouřovější na světě!
Na poslední fotce je Lemon Aid od Benefitu, který zakryje všechny barevné nesrovnalosti na očním víčku. Je u něj zrcátko, takže můžete obdivovat své nádherné oči ještě více. Vedle je Stay Don't Stray zase od Benefitu, díky kterému vám stíny "neslezou" ani po půlhodinovém potápění. Ok, teď trochu kecám, ale je to super věc, stačí nanést na víčko, na to stíny... a jste ready.
Tužky na oči už skoro ani nepoužívám, tak se nebudu moc rozepisovat. Pobavilo mě, že ta ze Sephory má skoro identický vzhled jako ta od Bourjois. Černá tužka s metalickou modrou, oujé. Obě jsou voděodolné, ta první má na konci ale i gumové rozmazávátko, což je nejpraktičtější věc na světě. Já nemám ráda takový ten "tvrdý look" černé tužky, proto to vždy rozmažu a jsem jemnější. Přece.
Rimmel tužka na oči má taky rozmazávátko a taky drží. A je samoořezávací, takže double win. Duochrome růžovo-fialová tužka od Bourjois je fakt úchylná, ale večer nebo v létě... Proč ne. Leskne se jako Popelčiny střevíčky (aha, ty byly průhledné, no nic) a vydrží i skok do moře.
Teď něco pod obočí. Říkáte si - wtf, pod obočí? Je to tak. Čtyři produkty, které rozzáří oblast pod obočím, opticky to obočí vyzdvihnou, no prostě to dodá nový život této části. První je rozmazávací tužka (klidně i na víčko třeba), netuším od jaké značky. Jak se u mě vzala? V létě se z Boo stává slečna delegátka Sandra, která každý týden dostane přes stovku Čechů na starost. S některými si tam zajdu na kafe nebo do baru, s jinými i třeba jedu na výlet... A minulý rok mi přijeli tři pánové, kteří se mě hned po pozdravu zeptali, jestli mám ráda tužky. Jaký tužky?! No, normálně, ty vaše ženský tužky. Jo, takhle... Z pánů vypadlo, že dělají v továrně na tužky a že mi přivezli tužky. Takže pár kousků od Benefitu, něco od Lancôme, pár no name... Dík, kluci!
Vedle jsou stíny od Maybelline. Já používám jen ten první a to pod obočí a na víčko. Je příjemně zlatavý a třpytivý a to je to, co mám ráda. Mmmm. Zbylé tři jsou mi k ničemu, nechci být bronzovou ani olivovou kočičkou.
A na druhém diptychu máme nejlepší vynálezy podobočírenského průmyslu. High Brow a High Brow Glow od Benefitu. Jedna zas od klientů (dík, pánové!) a druhou jsem si musela pořídit sama. Cena zase docela vysoká, jak je tomu zvykem u Benefitu, ale za ty prachy to stojí. Vydrží vám roky, zvedne vám obočí i sebevědomí. Ta nalevo je zlatavější a lesklejší, ta napravo je růžovější a matnější, je jen na vás, co vám vyhovuje... Mně se líbí obě dvě.


Řasenka. Věc, která u žádné ženy nesmí chybět. Mně nikdy nevyhovovaly řasenky s takovými těmi plastovými hřebínky. Bála jsem se, že se s nimi při své nešikovnosti znetvořím do podoby Jana Žižky... a že to na řasy nebude mít žádný efekt. Co já vím, třeba mě jednou některá přesvědčí o opaku.
Nejradši mám první dvě. Lash plumper ze Sephory je králem králů. Řasy jsou dlouhý a vypadají naducaně. A to je to, co my potřebujeme! Teda já. Tuhle řasenku používám roky a zatím jsem nenašla žádnou lepší.
Jediným možným konkurentem by mohla být Haute & Naughty řasenka od MAC, protože je nejvychytanější. Dá se otevřít dvakrát - poprvé odšroubujeme růžové 'víčko' a vyndáme kartáček, kterým ty řasy rozčešeme, a podruhé to vytáhneme i s fialovou třpytivou částí - tím vlastně nabereme na kartáček barvu a pokračujeme v krasojízdě, že!
Dolní dvě řasenky jsou produkty, které bych řekla, že jsou tak akorát "pro holčičky". Růžová Maybelline se zeleným víčkem je klasikou, kterou měla snad každá z nás, no ne? Přiznám se, mně vyhovovala roky, ale pak jsem podlehla všem těm high-endovějším řasenkám slibujícím zázraky. Tak či tak si ji vždycky koupím v cizině, když si doma zapomenu řasenku. Dávat 30, 40 euro za ty drahé je nesmysl a tahle odvede svou práci bezvadně. Takže žejo.
Bohužel největším propadákem je pro mě Lancôme řasenka (Hypnôse Doll Lashes). Prý z vás udělá mrkací panenky. Ok, nebudu jí křivdit tolik, první měsíc byla parádní. Krásně voněla, měla jsem půl kilometrové řasy, kterými jsem skoro mohla mlátit protivníka. Ale po prvním měsíci začala 'cuckovatět', skoro vyschla, ale voní stále. Nechápu to. Možná na mě padl nějaký nepovedený/starý kousek, nevím. Od řasenky za takovou cenu bych čekala nejméně půl roku dokonalých řas, ne jeden měsíc...
Pokud jste dočetli (či spíše dočetly, co si budeme nalhávat...) až sem, tak máte můj nehynoucí respekt. A možná oko jak Boo. Když jsem si to teď po sobě jen tak rychle projela, došlo mi, že největší podíl v mém očním arzenálu zabírá Benefit, MAC, Sephora a Rimmel. Od ostatních prozatím dávám ruce pryč. Vy ale nemusíte! Pokud máte nějaký další tip, dejte vědět, jsem otevřená všemu. ; )


48 comments:

 1. Aaa spiderman nejlepší :D Wow, zkusím asi teda něco od rimmelu, až mi dojde, tak tužku na oči a řasenku-vlastně si vystačím jenom s tímhle, pro mě je důležitý dobrý pudr a tvářenka spíš..

  ReplyDelete
 2. Mooc pěkné, jinak konečně někdo, kdo si linky maluje stejně jako já! :D

  ReplyDelete
 3. tak tohle je neskutecne dobrej clanek!

  ReplyDelete
 4. Super článek :))! Od každého produktu pár variant :).

  ReplyDelete
 5. Dobře ty! Obočí mám děsivý, takže třeba něco z tvých zázraků zafunguje :)

  ReplyDelete
 6. supráckej článek. Jo - dočetla sem ho! :D

  ReplyDelete
 7. Pri tomto clanku som sa velmi dobre zabavila!:)Pises uzasne, no co ti budem hovorit :D Zavidim ti to, ako si malujes linky,pretoze mne namalovanie aspon akej-takej prijtelnej linky trva celu vecnost!:)

  ReplyDelete
 8. super rady , hlavne ta fixka na oci namiesto linky ma zaujala

  ReplyDelete
 9. Respekt takový článek bych psala tak rok :D

  ReplyDelete
 10. ja sa priznam, ze som si to teraz neprecitala (raz mozno) :D, lebo sa ponahlam ale ta chcem pochvalit za strasne superske fotky, skvely napad aj prevedenie!! supr! .)

  ReplyDelete
 11. skvelo napisany post, dost som sa nasmiala:D:D

  ReplyDelete
 12. Krasne fotky...tak som rada, ze ceny z mojej giveaway nasli vyuzitie :)

  ReplyDelete
 13. Vetsinou ty licici clanky nectu, ale tenhle pobavil. Ja nejradsi tekute linky od Bourjois...bohuzel jsem sve posledni ztratila a zatim jsem si nekoupila nove...pouzivam ted ten kelimek plus stetecek od Essence a je to pekne naprd.

  ReplyDelete
 14. nechce sa mi to čítať. aj tak sa v tom prd vyznám :) ale pekne fotoz

  lesimple.sk

  ReplyDelete
 15. super clanek!jsi sikulka

  http://sienastyle.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Daleko víc než nějaký serepetičky na oči mě zaujala ta knihovna :D Dobrý vkus ;)

  ReplyDelete
 17. tohle mě moc bavilo, příjemná změna! nejvíc jsi mě nahlodala s tou fixkou z mac, zní to velice slibně!
  www.kavarenskapovalecka.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nemůžu se nabažit jejího kouzelného šarmu. A taky je dobrá na rozdávání čísel klukům, napíšeš jim to na ruku... a nesetřou to z ní dva dny.

   Delete
 18. Tak to je parádní článek! Wow.
  Na posledních fotkách Ti to neskutečně sluší. Článek je super napsaný a o skvělých fotkách ani nemluvím. Boo válí!! :)

  ReplyDelete
 19. pekne si sa vyhrala s fotkami .)

  ReplyDelete
 20. Ty jsi mě opět pobavila, a to jak textem, tak i skvělými fotkami:-D Já nedám dopustit na řasenky od Max Factor a stíny ArtDeco.

  ReplyDelete
 21. Hypnose Doll Lashes - tahle řasenka mě naštvala, koupila jsem v Sephoře za 780 Kč a bohužel nefungovala ani ten první měsíc, ani první den, slibovaný efekt se nedostavil, obyčejná řasenka za neobyčejnou cenu:-(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taky mě zklamala. Ale tak co naděláš. Maximálně skočíš do Sephory nebo MACu pro lepší! : )

   Delete
 22. paradne-paradny clanok!! a to na kozmetiku prilis nie som!! ty si to spracovala / pofotila / obkecala dokonale!!

  ReplyDelete
 23. Super článek, dobré rady :)

  ReplyDelete
 24. vyčerpávající! a spiderman je nej!

  ReplyDelete
 25. slečno boo,na těch fotkách jste nejvíc k sežrání!
  stejně mě ty linky budeš muset naučit,až budu v praze.sednem si ve františkánskejch zahradách,vytáhnem malovátka a bude!)

  ReplyDelete
 26. Beautiful post and great blog! Would you like to follow each other?

  ReplyDelete
 27. fajn článek...:)...P.S.: máš luxusní vlasy...:)

  ReplyDelete
 28. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 29. Jak jsi prosím spokojená s tím Lemon Aid od Benefitu? Já po něm už dlouho koukám, protože se většinou o víkendech nebo na dovolené nelíčím, ale mám kruhy pod očima (a vlastně i nad očima :-DDD), tak bych oči chtěla trochu sjednotit bez líčení. Mám miniaturnější variantu v sadě korektorů, ale to není moc cestovní, tak řeším, že bych si to koupila jen samostatně. Jenže jsem Jak jsi prosím spokojená s tím Lemon Aid od Benefitu? Já po něm už dlouho koukám, protože se většinou o víkendech nebo na ovolené nelíčím, ale mám ruhy pod očima (a vlastně i nad očima :-DDD). Mám miniaturnější variantu v sadě korektorů, ale to není moc cestovní, tak řeším, že bych si to koupila jen samostatně. Jenže jsem už, zatím jen jednou, zkoušela to z té sady a jsem z toho trochu rozpačitá - nenanesla jsem toho moc, ale stejně se mi to spíjí a žádné extra rozzáření nevidím :-(. Tak by mě zajímal ještě názor někoho jiného...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já extra kruhy pod očima nemám, a přiznám se, že jsem úplně zapomněla na to, že Lemon Aid mám. : ) Na mě funguje dobře, bych řekla, ale to je tím, že tu oční oblast mám tak nějak okej.

   Delete
  2. Ahoj holky, článek krásnej, ale taky jsem čekala něco na kruhy:) Za mě zatím nejvíc the balm concealer, u nás ho snad mají taky, já kupuju přes internet.
   Nevím jak magická tužka od YSL, nezkoušela jsem, ale bojím se, že bude slabá. Bez korektoru vypadám fakt hodně nemocně:))

   Mějte se a budu ráda za jiné tipy, P.

   Delete
 30. :-D. Takže vzhledem k tomu, že jsi na to zapomněla to žádný zázrak nebude :-DDD.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jak říkám, já to úplně nepotřebuju, takže nevím, proč bych to používala. Jednou za dva měsíce se mi to hodí, to jo. : )

   Delete
 31. Tvůj blog mě naprosto nadchnul! Píšeš zajímavě a nenuceně vtipně, což oceňuju. A líbí se mi, jak si ty fotky těch líčidel obzvláštnila těma postavičkama, makes me smile.
  Followuju Tě už dlouho, ale teprve dneska jsem Tě začla ,,opravdu" followovat.

  ReplyDelete
 32. originální fotky =) úžasný jako vždycky... vyblbnout se takhle s foťákem a detaily, to je moje =]

  ReplyDelete
 33. ahoj! ja za sebe nejvreleji doporucuju svycarskou znacku ga-de, v cr zatim neni dostupna, ale pres net se to da :) od makeupu, rasenky po parfem icon, kterej proste nejde prekonat :)

  ReplyDelete
 34. Na oči zebří fixa Dermacol, spiderman jistě ocení...

  ReplyDelete
 35. Tu rasenku od Lancome jsem mela taky a byla to uplna tragedie, velmi zklamana jsem byla. Priserne cuckovatela a celkove delala velky prd. Rasenky za par kacek fungujou mnohem lip nez tahle hruza.

  ReplyDelete
 36. teda, ja jsem jeste ujeta na znacku Catrice, mam od ni linky, ktere uplne zboznuju, protoze super drzi a neobtiskuji se - mam totiz trochu mastnejsi plet a s jinymi znackami se mi stavalo ze vecer jsem mela linky dvoje misto jednech :D od catrice mam i skvele rtenky a takove ty "lip tint", laky na nehty jsou od nich taky uplne uzasne (maji pekne barvy a neodrbou se tak rychle, ani po myti nadobi), muj posledni kup od nich byly zlate stiny na oci a zazivam s nimi to co ty s trpytkama - no nejradeji bych si tim popatlala cely oblicej :D

  ReplyDelete

Dotazy směřujte na dobrydensandro@gmail.com ; ) Díky!

O Sandře

O Sandře
Ahoj, jsem Sandra, je mi 23 a studuju Arts Management na VŠE v Praze. A miluju cestování.
dobrydensandro@gmail.com

Hledej!

Loading...

Najdete mě na Instagramu

Najdete mě na Facebooku

Follow this blog with bloglovin

Follow on Bloglovin

Followers

Total Pageviews

Blog Archive

Sony

Aquarius adriatic

asos

H&M

GANT

MÄC

CLINIQUE

©2009-2013 Sandra Kisić | All rights reserved. Powered by Blogger.