7 věcí, ve kterých je radno cestovat

Ne, nebojte, zas mi to cestování teď na nějakou chvíli stačilo. Ač se to nezdá, tak je to docela vyčerpávající. Nejdřív někam jedete, musíte si zabalit, myslet na to, abyste něco nezapomněli, pak se dopravit na to nádraží nebo letiště, pak v cílové destinaci na hotel nebo do bytu, tak či tak vám to vezme půl dne, někdy i celý den. Pak jste teda konečně na té vaší dovolené, každý den vstanete a vyrážíte do víru památek, muzeí, pouličních prodejců kukuřice, obchodů se suvenýry a totálně nového města. Každý den nachodíte kilometry a kilometry po neznámých chodnících a cestách... A pak zas jedete domů. No ale co si budeme povídat, cestování je prostě nejlepší. Zajímá vás, v čem jezdím na výlety já a měli byste i vy? : )

1. Tenisky. Ideální je mít na sobě pohodlné boty, ve kterých vydržíte celý den a které v případě potřeby rychle sundáte a zas opět nazujete (třeba při letištní kontrole).

2. Džíny. Nebo legíny (vkusně a s mírou, samosebou). Zase - musíte se cítit pohodlně. Pokud je vám hej v šatech, tak jeďte v šatech, žádné meze se tu nekladou, mně je nejlíp v těchle džínách s dírami na kolenou. Určitě máte taky nějaké oblíbené kalhoty!

3. Tričko/košile. Dvě slova: přírodní materiály. Noste bavlnu, len a viskózu nejen kvůli sobě, ale i kvůli okolí. Když se zpotíte v polyesteru, bude o tom vědět celé vaše nejbližší okolí. A věřte, že takové pořádné turbulence vyděsí každého. Já nosím pruhy neustále a tohle lněné tričko z H&M je skvělý prostě ve všem (plus je pak lehounké a nezabere moc místa, když ho dáte do špinavého prádla & do kufru).

4. Kardigan nebo mikina. Častěji asi létám v mikině, ale naposledy jsem letěla ve vínovém kardiganu z s.Oliver a asi to budu dělat častěji. V autobuse si ho můžete sundat a přikrýt se jím jako dekou, což u delší cesty opravdu oceníte.

5. Ponožky. Pokud je léto, tak jasně, leťte jen v balerínách, ale hoďte si ty ponožky aspoň do kabelky. Bude vám bez nich zima.

6. Batoh! Vejde se do něj mnohem více než do většiny kabelek. Snadněji z něj na letišti vyndáte notebook ke kontrole. Máte volné ruce na... no na cokoliv. Unesete v něm těžší náklad než v kabelce na rameni (knihy, časopisy, mýdla, datle). Ideální je přidat k batohu i maličkou crossbody kabelku, do které si dáte pas, další doklady, peníze, balzám na rty, mobil, žvýkačky. Batoh v letadle hodíte nahoru nad hlavu a necháte si v klíně/pod nohami tu kabelečku, ve které máte vše, co potřebujete.

7. Šperky. Na krk si dejte všechny řetízky, které máte v plánu nosit, protože jinak se vám v té kosmetické taštičce, kam je určitě spolu s prsteny a náramky hodíte, do sebe zapletou. Nebo použijte trik s brčkem.

Kožené tenisky - Converse

Džíny - TOPSHOP

Tričko - H&M

Svetr - S.Oliver

Ponožky - H&M

Kabát - MANGO

Prsteny - H&M

Batoh - Alexander Wang x H&M

Sluneční brýle - Sass&Bide

Příruční kufr - FILA