Indie mě volá!

V posledních týdnech si všude kolem sebe všímám Indie. Zítra začíná festival bollywoodského filmu, já si včera po šesti letech pustila Milionáře z chatrče (tyjo, to byly doby, kdy jsme všichni v telce koukali na Chcete být milionářem?) a odhodlala jsem se zkusit všechny indické restaurace v Praze (zatím mě nadchlo Indian By Nature - až na ty ceny - a taky Bombay Express). A turban je naprostou (nejen) indickou klasikou (a nejen u Sikhů)! Jako malá jsem nosila takový provizorní při jízdě na velbloudech, teď už mám pořádný, který jsem čmajzla Paulíně. Je od Tonaku a teď odpočívá na žluté kofilácké LEGO hlavě, snad mi ho nikdo nečmajzne. ; ) A nebo si to téda můžete zkusit v soutěžní aplikaci od Kofily a vyhrát žlutou Vespu a nebo žlutý iPhone 5C, žlutý kávovar a žlutého Fatboy, ohoho!

Jinak tygří mast určitě znáte, ta teda pochází z Barmy (ale tak co, Myanmar je hned vedle Indie) a dneska se vyrábí v Singapuru. Tolik vám protáhne v zimě nosní dutiny, že mi budete děkovat! Pomáhá i na bolest hlavy a svalů, nebo když vás třeba štípne komár.

Eat Pray Love

jsem vytáhla v knihovničce v San Franciscu dívce, u které jsem spala, a ta knížka mě fakt chytla. Možná to bylo tou Itálií nebo Indonésií, možná právě Indií. A nebo tím, že jsem si ji tam četla na lodi cestou na Alcatraz? Viděli jste film? Doporučujete? Nad knížkou odpočívají narámky z dalekých krajů - o tom nalevo si povíme ještě někdy jindy (je z Číny a od chlapce) a ty vpravo jsou od kamaráda ze

Srí Lanky

, která je také od Indie co by kamenem dohodil. Kamarád, tou dobou ještě tiskový mluvčí pražské zoo, tam jel vyzvednout slony. A sloni jsou vůbec nejposvátnější. Cestou se stavil v chrámu Buddhova zubu a vzal tam ty šňůrky.

Tak dlouho

jsem googlila (a dostávala se z

kalavy

přes

misbahu

a

Japa malu

až ke

komboloi

), až jsem doogoglila

čotky

. Ale podle mě ani jedno nejsou ty provázky na fotce, nebo? Vůbec nevím, co s nimi!

P.S.: Proč mě akční newslettery nutí si po celý říjen

kupovat levné letenky

do Indie?!

P.P.S.: A kdo neviděl

Darjeeling Limited

/pozor, s předfilmem

Hotel Chevalier

, což moc lidí netuší/, ať si mě nepřeje.

P.P.P.S.: Vzchopila jsem se a dneska půjdu na jógu, hrozně se těším!