Jak funguje e-shop?

Doručení do dalšího dne, přes 200 značek, pro muže, ženy i děti (!), no prostě největší a nejlepší český internetový obchod s oblečením, žejo. Answear.cz. Vždycky jsem si zákulisí e-shopu představovala jako Hurvínek válku, někdo si něco přes ty internety objedná, oni to zabalí, pošlou, čau. Easy. Hm... ne. Překvapivě to zas tak jednoduché není. Tisíce a tisíce objednávek, desetitisíce a statisíce kousků oblečení, bot, doplňků. Gigantický sklad. Spousta lidí. A já to zažila všechno na vlastní kůži!

Na web Answearu se denně přidává nové oblečení, takže je potřeba to oblečení fotit. Samo o sobě, na modelovi/modelce a pak se natáčí i catwalk (z toho jsem osobně nadšená, u spousty věcí zjistím, že to při chůzi vůbec nevypadá tak, jak jsem si představovala / a naopak často zjistím, že něco na pohybujícím se těle vypadá o dost půvabněji než na nehybné fotce). Answear má tedy obrovské studio, kde se všechno tohle fotí a natáčí podle předem vymyšlených stylingů (a samozřejmě tu máme i vizážistku, která všechny modelky nalíčí, aby nevypadaly jakože zrovna vstaly). Vedle jsou ženy a dívky u počítačů, které každý kousek v jedné velikosti měří. Rukávy, délku od krku, šířku, hloubku kabelky, tloušťku pásku, no neuvěřitelný. A co je pro mě naprostým kouzlem jsou muži ve skladu. Je tam neskutečný řád, všichni se ve všem vyznají, podle kódů najdou všechno ve všech velikostech a správných barvách... já bych se tam asi zvencla, takže klobouk dolů, pánové! A pak to všechno balit, oštítkovat, poslat, uf.

Takže v bodech, nejdřív tu máme nákupčí, kteří vyberou správné oblečení pro e-shop, to se nakoupí; pak se to všechno zaeviduje a změří, nafotí, natočí a nacení; dá na ty internety /takže i nějaký ten programátor v tom musí figurovat/; vy si to objednáte a pak... pak už víte. Někdo u počítačů se postará o ty objednávky, zašle do skladu, co je třeba najít, vyndat, zabalit, poslat.Já jsem nadšená, dámy a pánové. A jdu nakupovat.