Nespal se (aka opalování část první)

Po takřka dvou měsících u moře jsem se rozhodla vám přiblížit svoji plážovou výzbroj (a tím teď nemám na mysli své fancy schmancy plavky, klobouk, šnorchl a masku). Přemýšlela jsem, zda vám to všechno nasázet do jednoho článku, nebo to rozdělit na dva. Rozhodla jsem se pro druhou variantu, nemůžete mít přece všechno, tím pádem vám dneska přiblížím první polovinu mého pobytu u moře. Vzhledem k tomu, že tu jsem sedm týdnů, tak si to můžete vztáhnout na sedm dní klasické dovolené. Co je pro mě týden, může pro vás být den. Co by ne, stejně půlku týdne pracuju (a taky trochu cestuju, že). A když už se jednou na tu pláž dostanu/dokopu, tak tam stejně víc než dvě tři hodiny denně nevydržím. Nejsem moc chytrá, většinou je to tak od jedenácté do jedné, dvou. Nebo od jedné do čtyř. Když já ale ráno prostě nevstanu a k večeru zas volá práce! Výmluvy, nojo, nojo. Buďte chytří a choďte tam od devíti do jedenácti a odpo po třetí.

První dva týdny chráním svůj obličej a citlivá místa (ňadra, meziplavčí, dekolt) padesátkou. Nesmějte se, spálím se jak cukr na rozpálené pánvi. Nebo tak něco. Měla jsem dvě padesátky, Biodermu a Sundance, obě byly fajn. Na padesátku se překvapivě dobře roztíraly, nebyly nějak extra hutné, Bioderma voněla o něco lépe, ale doporučuju obě.

Když jde o péči o tělo a obličej, tak já prostě věřím Clinique. Vím, že se nespálím, vím, že je to kvalitní, vím, že za tu cenu to jednoduše stojí. 40 na tělo jsem používala docela minimálně, abych pravdu řekla. Ale tu malou čtyřicítku - na obličej - jsem používala měsíc, ne-li déle, protože Bioderma, Sundance ani Sephora mi na obličej nevyhovují, tvoří se mi pak červené fleky na tvářích a čele, na zbytku obličeje pak pupínky. Nevím, čím to je, že by nebyly tak dobrý? : ) No, jelikož na tomto Clinique píšou, že je na obličej, tak by na něj nikdo neměl mít žádnou špatnou reakci, protože co je psáno, to je dáno! Mám ji u sebe neustále, je v kosmetické taštičce, která je furt u mě, takže i když se někdy neplánovaně z minuty na minutu jet někam na výlet, tak mám jistotu, že se mi (alespoň) obličej a dekolt nespálí. Po 6 týdnech používání mi stále půlka v tubě zůstává. Magic.

Třicítka je takovým ideálním začátkem pro tmavé typy. Já jsem sice hnědooká a mám tmavě hnědé vlasy, ale spálím se jak nic. Hm. Krásně jsem se celá namazala třicítkou, lehla si na pláž (NA HODINU) asi ve tři, přišla na hotel, "hele, jsi nějaká červená mezi trojúhelníčky," myšleno ano, mezi trojúhelníkovými plavkami jsem měla jasně červený trojúhelníkovitý (náhoda) flek. Prostě jsem si to malé místo o velikosti dvou centimetrů čtverečních nenamazala. Kretén. Z červeného fleku se stal tmavě hnědý flek, teď mám světle hnědou, ale stále viditelnou skvrnu v meziňadří, protože já se prostě neopálím tak, aby rozdíl nebyl poznat. Tahle Sundance třicítka mě hodně zklamala. Je totálně vodová, nemám vůbec pocit hydratace a nevoní mi. První Sundance výrobek, co mi vyloženě nevyhovuje. Mám dvě, chce někdo tu jednu ještě? ; ) A Bioderma naprosto v klidu, nemám k tomu ani komentář, je ve spreji, to sice nemám moc ráda, ale tohle sprejuje kytičky. To se mi líbí.

Clinique je super v tom, že má kromě vysoké ochrany před UVB zářením i vysokou ochranu před UVA, což hodně opalovacích krému nemá, byste se divili (někde jsem četla, že La Roche Posay tvrdí, jak mají vysokou ochranu před UVA i UVB, ale u toho UVA je pravda trochu jinde). Skvělým článkem na toto téma (celkově opalování) je toto, všichni povinně přečíst! Sundance 30 jsem moc nepoužívala, proč taky, měla jsem přece Clinique. Je hutnější než dvacítka (a přijde mi dokonce, že je hutnější i než padesátka, což je trošku... zvláštní), ale účinky má stejné a platí o ní to samé, co o dvacítce - níže. Především tu, jako u všech Sundance výrobků, vítězí cena.

Sephoru jsem moc nepoužívala, zase sprej, nejsem fanda, ale všechno, co by měl správný dvacítkový krém splňovat, splňovala. A dost se mi líbí obal, takovej správně designovej, na to já jsem. A zas u Clinique se mi líbí, že mají všechny obaly stejné. Jen aby se vám nestalo to samé co mně - aneb After Sun není patnáctka (žertuju, má to úplně jinou konzistenci a barvu, nebýt toho, tak jsem rudá až za ušima. Doslova.) Tenhle sprej je sice jen takovou fajnovkou, něco jako je termální voda ve spreji, moc to nevydrží, ale stříká to parádně. Mrk mrk.

Konkrétně tento Sundance nalevo (a ono i ten napravo, stejná formule) je králem králů dTestu - viz článeček. Koupila jsem si rovnou dvě půl litrovky, protože se tím mažu na pláži konstantně tak tři týdny. Jo, mažu se furt, mám strach, že se mi zas někde udělá flek ve tvaru papírového draka. Nebo kosočtverce. Nebo něčeho horšího. A většího. Ten Sundance napravo je léto, kokos, piña colada, trochu Bahamy, písek, láska, štěstí, snědla bych ho. Takhle má vonět opalovací krém. Sice jsem málem měla tendenci se olíznout, ale vydržela jsem to. Na druhou stranu mi přijde, že vysušuje o něco více, než ten nalevo (že by více alkoholu?), ale dá se to přežít.

U všech těchto opalováků silně doporučuju nejíst je, nepít je, nedávat si je do očí a ostatních sliznic. A mazat se pořádně. Správné množství je cca 20 ml krému na celé tělo (když ho máte jako já), což znamená, že vám jeden ten krém vydrží na deset namazání se. : ) A pokud vám po létě přece jen nějaký ten krém zbyde, dejte ho někam dolů dozadu do ledničky (nebo aspoň do studeného sklepa či špajzu), ať vám hezky vydrží na léto 2013. Inu, mí milí, to by pro dnešek bylo vše. Příště se můžete těšit na článek o jídle a pak na nízkou ochranu před sluncem a péči o tělo po slunění.