Opal se (aka opalování část druhá)

Jak se nespálit (aneb ochrana SPF 20-50) jste se dočetli v prvním článku o opalovacích krémech, teď je na čase vám přiblížit, jak se nejlépe opálit. Neříkám, že jsem nějaký velký expert na opalování, ale přece jen trávím u moře v létě dva měsíce a nějaký ten čas jsem na pláži už strávila. Ještě tu tři týdny budu a během nich se plánuju mazat níže uvedenými. : )

Patnáctky mi tak nějak vyhovují nejvíc, není to extrémně málo (jako děsivá Nivea s SPF 2), ani extrémně moc (jako děsivé všechno s SPF 50). Dřív jsem preferovala Daylong, protože lékárna, žejo, plus vypadá tak nějak věrohodně. Ale pak vyhořel v Dtestu a já ztratila víru. Naštěstí tu je stále Clinique, yay! Jejich opalováky se mi osvědčily nejvíc, hlavně ten na obličej, nikdy jsem se s nimi nespálila a pobyt ve vodě taky nevadil.

Co si budeme povídat, oleje musí být, jinak se člověk pořádně neopálí! S patnáctkovým olejem se člověk opálí víc než s patnáctkovým krémem, láká to víc sluníčko! : ) Líp se to i rozmazává a líp i voní, mi přijde.

Piz Buin je král světa, to jsou mé nejoblíbenější jak opalovací krémy, tak oleje, ale ty ceny se mi občas nepozdávají, proto, když jde o oleje, tak sázím na Hawaiian Tropic a dmkový

Sundance. Hawaiian Tropic je zvláštní tím, že po něm člověk vůbec není mastný a klidně pak může dál sahat na věci, u ostatních olejů je tohle dost problém, hlavně u mobilu.

Co se týká poopalováků, přijdou mi všechny stejné. Panthenol (asi dvě kapky, aloe vera a klasické tělové mléko. Na spálení pomůže ale jen klasický Panthenol (můj je od Swissu), letos jsem ho naštěstí ještě nepotřebovala. Poopalovák Hawaiian Tropic úplně nedoporučuju, protože je ho potřeba hrozně moc a strašně rychle se vsákne, spíš vysušuje, mi přišlo. Garnier taky v oblibě moc nemám, Sundance krásně voní, ten mám spolu s Biodermou a Clinique nejradši. Čím se mažete vy? : )