Řekla jsem ano

Večírky a oslavy tak moc nevymetám, radši si hovím v teple domova či nějaké kavárny, nebo zajdu do kina. Pozvání na GANT svatbu se ale rozhodně neodmítá! Tato preppy svatba byla letos mou druhou, o té první si povíme třeba někdy jindy. Dorazila jsem přesně na čas, prošla džunglí balonků, místo bublinek přijala skleničku vody, pár minutek si povídala s Ivii a Zuz a pak se najednou otevřely obrovské bílé dveře do místnosti, ze které se linula nádherná hudba. Viva La Vida od Coldplay a Something Stupid, kterou všichni známe ve verzi od Franka a Nancy Sinatrových a která byla mimochodem svatební písní mých rodičů, v podání smyčcového tria mě rozněžnily natolik, že jsem se cítila jako na opravdové svatbě. Výměna preppy slibů a nasazení prstýnků, které měla na starost Marti Maty, házení rýže, potkávání známých i neznámých tváří, neustálé jásání nad výzdobou i kolekcí (hedvábí a viskózy, pojďte k mamince!), to vše bylo tak příjemně něžné a láskyplné, až bych vám přála být tam taky!

Že jsem na jídlo, to všichni ví. Proto mi bylo nad slunce jasné, že na čtvrteční odpoledne si musím nechat prázdný žaludek (což nebylo tak těžké, když vstanete v poledne). Prvním předkrmem byla variace grilovaných sýrů, které byly obalené jak v klasickém bílém, tak i v černém sezamu. Miluju sýry. Ok, pojďme dál. Jako druhý předkrm nám rozkošní číšníci přinesli krabí placičky s nakládaným zázvorem (jak jsem kdysi psala, nakládaný zázvor se hodí ke všemu, ale i samotný) a křenem wasabi. Tohle pro mě byl asi hřeb celé hostiny (btw, to svatební menu je prý klasikou na Long Islandu, kam nás nese GANT kolekce na příští jaro a léto. Poté jsem se vrhla bramborovo-pórkovou krémovou polévku s kousky slaniny (SLANINAAA!), nejsem velký fanda pórku, ale to vám bylo něco, přátelé. Chci recept! Hlavní chod byl pečený halibut s rajčatovo-šafránovou omáčkou na houbách shiitake. A pak ó, tak TAK lahodný marcipánový dort! To je trošku jiný kafe než knedlíčková se svíčkovou, viďte. Zajímalo mě, kdo stál za cateringem a... byl to Stones Catering, jejich dodávky čas od času vidím a logo mají pěkné, ale kéž by si přidali do motta tu chybějící čárku! : )

Co se týká samotné kolekce a jednotlivých kousků, mrkněte se spíš k Víťovi nebo na Iconiq, já totiž stále vstřebávám dojmy z jídla, květin, sladkých dobrůtek, číšníků, svatebního dua, koncertu a celé té krásné atmosféry a pohody. Smekám před organizátory, bylo to nejlepší! A děkuju mé nejmilovanější fotografce Marunce Bartošové za fotky. ; ) Velké ano GANTu!