Sandra ♥ Converse ♥ Marimekko

Bude to za chvíli pět let, co jsem poprvé přišla do styku s finskou značkou Marimekko. V H&M totiž zrovna byla kolekce vytvořená ve spolupráci právě s Marimekko. Většina těch věcí se mi nelíbila, ale jedno růžovo-zelené tílko jsem musela mít. Nosím ho někdy i teď, ačkoliv je pravda, že žmolků je na něm asi kvadrilion. Podruhé jsem se s Marimekko potkala o nějaké tři roky později v Berlíně, kdy jsem náhodou zavítala do jejich docela čerstvě otevřeného obchodu v Berlíně a všechny ty látky a vzory mě nadchly. A pozor: jelikož jsem, jak jistě víte největší Converse fanda světa, vyvalila jsem své oční (jaké jiné?!) bulvy na Marimekko x Converse tenisky. OMG, NEED.

Střih, studená sprcha, pohled na cenovku. Stopadesátéčeknotosisnaddělajsrandu. Jo, fakt, 150. Ne, taky jsem to nechápala, ani teď to moc nechápu, jelikož jejich oficiální cena byla tak poloviční. Musím ale říct, že jsem byla na velkých vážkách - mám si je koupit, nemám si je koupit, říkala jsem si „jó, kdyby tak stály aspoň o pade míň,“ nechala je tam s těžkým srdcem a rok na ně ani nepomyslela. A přišlo léto 2012. A přišly slevy. Jak do kamenných obchodů, tak na internety. A já klikla na newsletter mého milovaného Asosu a tam byly ONY. Mého srdce žampiony.

Neuvěřitelný. Na Asosu asi desatery Marimekko Conversky za poloviční cenu. Ty mé jsem ukořistila za 30 liber. Jsou nejlepší, spolu s těmi mými stříbrnými se hned staly mými nejoblíbenějšími. Dvoje tkaničky a dustbag (látkový protiprachový sáček?) by měly být ke každým Converskám! Mají je tam ve všech velikostech a teď má Asos ještě akci 10 % slevu na celý zlevněný nákup s kódem MEGA10, takže vás vyjdou na něco málo přes osm stovek, vzhledem k tomu, že je pošta zadarmo. Hurá do nich!