Šťastlivci

Vespa. The Who. Čtyřlístky. To všechno se objevuje v nové kolekci GANT by Michael Bastian. Oblečení na sezonu podzim/zima 2012 nás vrací do osmdesátek - do mládí samotného návrháře Bastiana - kde jsou hlavními figuranty právě on (mladý student), jeho kamarád boxer a boxerova půvabná přítelkyně. Inspirací pro tuto Bastianovu kolekci byla mod subkultura - hlavními symboly jsou anglický letecký výsostný znak a Union Flag. Kinks si v této písni dělají srandu právě z modní obsese mod komunity. Mod se rozmohla na konci padesátých a začátku šedesátých let v Londýně a po celém Spojeném Království s americkým revivalem v letech osmdesátých. Já jsem z celé kolekce (a hlavně té myšlenky!) nadšená. Barvy (šedá, hnědá, bordó, zelená) a materiály (sražená vlna, moleskin, kepr a flanel) jsou něco přímo pro mě, už se skoro nemůžu dočkat zimy. Podívejte se na toto video s písní The Lucky Ones od švédské kapely Caviare Days a získáte lepší obraz o celé kolekci (a možná vás nadchne tak jako mě).

P.S.: Na každém kousku oblečení z této kolekce je malá mince pro štěstí se čtyřlístkem!

P.P.S.: Prezentace kolekce se konala v jednom z mých nejoblíbenějších pražských hotelů (Vintage Design Hotel Sax), možná si pamatujete tyto mé fotky z minulého roku. A jídlo bylo bezkonkurenčně nejlepší, klobouk dolů!

Šortky - Mango, baleríny - Zara, taška - Mango, tílko - Cheap Monday, vesta - Zara, sluneční brýle - Weekday, náramek - H&M, mobil - Nokia E7

Foto - a Maruška