Stříbro nad sůl

Miluju zlatou. Ví se to o mně. Mám ráda zlaté šperky, kovové detaily na pásku či kabelce, na botách, zlaté hodinky, zlato, zlato, zlato. Ale znáte to, není všechno zlato, co se třpytí. Díky každodennímu trávení času s Adélou mi došlo, že stříbrná je vlastně taky dost v pohodě, někdy dokonce i víc než ta zlatá (která ale pro mě navždy bude srdcovkou).

Po saku s flitry jsem toužila sto let. Buď ty flitry byly fakt ošklivé, sako moc drahé, nekvalitně ušité, prostě vždy něco (nebo všechno) špatně. Ale pak jsem vešla do Zary a tam - ach, ano - tam se mi zastavilo srdce! Nádherné sako s jemnými malinkatými stříbrnými flitry, kvalitní, nevypadající lacině... Cena o něco vyšší, než jsem původně plánovala do takového nezbytného kousku investovat, ale tak přece na sobě takhle před narozeninami (byl konec února) nebudu šetřit! Co na tom, že jsem ho na sobě měla pouze jednou, pokaždé, když otevřu skříň a oko mi na něm spočine, mé srdce jednoduše zaplesá.

Hitem tohoto léta jsou i stříbrné podpatky u lodiček. A nebo i celostříbrné boty. Zajděte do Topshopu a nejmíň deset párů bude zčásti stříbrných. Já se zamilovala do těchto DKNY lodiček díky netradičnímu spojení světle hnědého semiše a neodolatelné stříbrné... No do kuchyně prostě ideální, to mi věřte! ; )

V minulém životě jsem asi byla strakou, jinak si nedokážu vysvětlit, proč mě všechny ty třpytivé věci tak berou. Tyhle náušnice jsem si kdysi koupila v Mangu, byl to jeden z impulzivních nákupů, ale nikdy jsem nelitovala. Jo, taky jsem je na sobě měla jen jednou stejně jako sako, ale zase - vždy, když je vidím ve šperkovnici, tak se tetelím blahem, že takové skvosty tu mám. : )

Sluchátka Spitfire jste možná už viděli tady, koupila jsem si je na Urban Outfitters (tečka co uk) před dvěma měsíci, dva měsíce mi byly věrnými partnery, zvuk překvapivě skvělý, vzhled ještě lepší... Jó, ale to by nesmělo levé sluchátko poslední dny pomalu, ale jistě umírat. Teda ten kabel, drát, no to něco uvnitř prostě, sama si to nespravím, maximálně to zvládnu v tramvaji držet tak, aby hudba hrála, tak jak má, ale pak jdu pěšky a už jsem zas nahraná. Tipy, kde bych si je mohla nechat spravit? Nechci se jich vzdát jen tak!

Pokud sledujete můj blog, tak víte, jakým fanouškem Conversek jsem. Devět párů mluví snad za vše, jenže to byly samé klasiky, žlutá, červená, šedá, oranžová... Jubilejní desáté musely být speciální. Když mi kamarád před Vánoci oznámil, že jede do New Yorku, došlo mi, že mi tam musí koupit stříbrné Conversky, konkrétně Candy Metallic All Star model. Candy se jmenují proto, jelikož vnitřek a tkaničky jsou růžové jako žvýkačka. Taková ta dětská. Nebo ta Jágrova.

A jelen je pouze takovou sladkou tečkou na závěr. Stříbrného jelena by měl mít, myslím, každý doma, je to taková ta klišé dekorace, bez které se moderní byty neobejdou. Koupila jsem ho v Superstore v DBK, ale předpokládám, že se dá sehnat všude.

P.S.: U zadku má divnou díru.

Pro mě teď prostě platí, že sice sůl nad zlato, ale stříbro nad sůl. A do dřezu.