Švédské nákupy, den 1+2+3

Nepřijela jsem sem nakupovat, opravdu ne, dokonce jsem i přijela s plným kufrem. Ale po třech dnech tady se začínám pomalu ptát sama sebe, kam to všechno dám... Protože tu jsem ještě dalších sedm dní, že. Ale tomu nelze odolat, snad mi rozumíte.

Hned první den jsme zašli do Urban Outfitters, kde jsem si koupila tyhle super boty Finsk. Alespoň mně přijdou super, kolegovi ne, co nadělám. Jsou kožené a nejpohodlnější na světě. Nemáme tu moc místa, takže jsou na okně. Neva.

V H&M, kterému se švédsky říká [hó em], jsem si koupila malé kosmetické taštičky, protože už mě fakt nebaví hledat šminky v těch svých tunových vacích dvě hodiny.

Nevím, co mě to popadlo ve Weekday, ale jakmile jsem spatřila tenhle divnej náramek s drápem (?) od Cheap Monday, probudily se ve mně pocity I NEED THAT SHIT! Takže… tady je.

Hudsalva je takovou domácí mastí na všechno. Byla vyrobená někdy v padesátých letech pro účely vojenských nemocnic, které potřebovaly dobrou mast na rány. Skládá se z loje, arašídového oleje a včelího vosku. Původně byly distribuovány v kovových kapslích, ale dnes je obal plastový. Mast se dá používat jak na obličej /proti omrzlinám/, na drobné ranky, na rty jako klasický balzám, na psí tlapky, někteří vynalézavci ji použijí i jako tuk na smažení či vosk na lyže. : )

"Ty máš teď asi hodně ráda černou, co?" Já? Ale no tak! No dobře, přiznávám se, je to tak. Asymetrická košile z H&M je dokonalá, příjemná and all that. A v ČR jsem ji zatím neviděla! Napravo je obyčejné černé triko z Weekday, těch není nikdy dost.

Sluneční brejle z Weekday, ke kterým mi dali Cheap Monday pouzdérko. Znáte to, venku prší, sněží, je hnusně, vyjdete ven v tlustém zimním kabátu… a najednou všechno roztaje a začne svítit slunce. Tak si jdete koupit brejle, že! : )

Påskmust je něco jako švédská cola. Češi mají Kofolu, Švédi Julmust a Påskmust. Jul znamená Vánoce, Påsk Velikonoce a must je šťáva. Je to tradiční švédský nápoj - přes sto let stará receptura furt jede. Originální návod je prý schovaný v trezoru a jen dvě osoby na světě ho znají. O Vánocích se Julmustu prodá přes 45 milionů litrů (a teď si vezměte, že Švédů je devět milionů). V prosinci si tu nikdo Coca-Colu prostě nekoupí, když je tu levnější a chutnější Julmust, žejo. Vlastně je dost sladkej a nic moc, ale já nikdy nebyla fanouškem perlivých nápojů.

Na závěr dva prsteny s lebkou. Stejně jako nejsem moc velkým fanouškem bublinek, tak mě ani lebky nikdy moc nebraly. Ale Švédsko je lebek plné, jsou na každé poličce v každém obchodě, vykukují zpoza rohů a chtějí vám vysát duši a peněženku. Ok, trochu přeháním, ale musíte uznat, že tyhle jsou fakt dobrý!