Vlasoví BOOsteři aneb vlasy plné krásy

Kdo má rovný vlasy, tak chce kudrnatý. A často i naopak. Kdo říká, že tomu tak není, ten si lže do kapsy. Já jsem s těmi kudrnatými spokojená, vyžehlené jsem je měla jednou na maturitním plese mého gymplu nějakých sedm let zpátky a také minulý rok. Kudrny jsou ale něco naprosto diametrálně odlišného od hřebíků, což pro vás určitě není novinkou. Zároveň to, co funguje mně, nemusí fungovat vám... ale mohlo by. Pro začátek si určitě pořiďte Tangle Teezer - určitě si ho pamatujete z minulého článku o vlasech.

Přišla jsem na to, že je (skoro) úplně jedno, jaký šampon použiju, hlavní je ten kondicionér nebo maska po něm. Nejčastěji používám šampony od Alverde, ne z důvodu, že je pro mě důležité, že jsou veganské nebo bez silikonů, ale voní mi a nezpůsobují mi lupy nebo mastnou hlavu nebo co já vim. Před létem se mi ale začala odlupovat pokožka hlavy, byla opravdu extrémně suchá a šupiny, které se odlupovaly, byly zhruba o velikosti nehtu na malíčku. Dost to svědilo, někdy i trochu mokvalo, no nic pěknýho. Proto jsem vyhledala odbornější pomoc než diskuze na internetu a zašla do Kapydermu. Vlasová diagnostika mikrokamerou byla dost zajímavá (bože, tolik žilek, co mám na hlavě..), že jsem poprosila i pana trichologa /vlasologa/, aby mi ukázal své (samozřejmě ukázkové) vlasy pod ní. Zpočátku jsem Kapydermu nevěřila, přesvědčil mě ale článek u Lili a pak i samotné produkty. Šampon pro citlivky, tonikum (které jsem někam zašantročila...) spolu s obyčejným Balea šamponem pro citlivky a megalupy byly pryč. Proto teď tyhle šampony používám jednoduše pro jistotu. A s pokožkou hlavy už problém nemám.

Na Redken nic nemá. Kdybych mohla, nakoupím si zásobu všech produktů v řadě curvaceous, protože s ničím lepším na kudrnaté vlasy ještě nikdo nepřišel. Při každém použití jejich šamponu a kondicionéru se cítím jako v kadeřnictví - ta vůně! Neuvěřitelné je to, že stačí opravdu maličko a nejen, že vám ta troška provoní koupelnu, ale bohatě stačí i na moje dvoumetrové kadeře. Redken curvaceous šampon se chová jako kondicionér a kondicionér se chová zas jako maska. A ringlet (zelená věc na první fotce vlevo dole s pumpičkou) vytvoří takové ty krásné jednotlivé lokny z reklamy. Kolagenový Kapyderm balzám napravo je perfektní, když máte čas na zábal. Dáte si ho na umyté a ručníkem vysušené vlasy, to zabalíte na deset patnáct minut do ručníku, vymyjete máte vlasy jak královna.

Teď se asi trochu pobavíte. Před rokem a půl jsem byla na dva týdny u kamaráda ve Stockholmu. Chodili jsme na koncerty, do muzeí, na trhy, do města, jednoduše všude. Jezdili jsme metrem. Víte, jak jsou v Praze v metru trafiky? Tak ve Stockholmu jsou tam supermarkety a různé obchody. My jsme takhle vešli do vlasového obchodu pro černošky. Proč? Sama už nevím, pobavilo nás, že takový obchod existuje. Inu, prošli jsme si pár uliček, ale nebylo nám tam úplně příjemně, tak jsme pomaličku začali couvat ven, když v tom se před námi objevila obrovská ženština černá jak uhel. Honza mi pošeptal: "Kup si něco, PROSÍM, jinak nás zakleje." Nebála jsem se, že by na nás hodila nějakou kletbu, ale dobrý pocit jsem z ní neměla, tak jsem se jí zeptala, zda by mi nedoporučila nějakou masku na vlasy, že je máme docela podobné. Beze slova mi podala tuhle Dark and Lovely, já jí dala šedesát švédských korun a šli jsme. Ihned jsem svého nákupu litovala, ale večer jsem se ve sprše rozhodla dát mu šanci. Rozmatlala jsem si teda po vlasech ten fluorscentní sliz s velice silnou vůní, chvilku počkala, smyla a... "Honzóó, musíme se zítra vrátit pro další tři cholesterolové masky!" Tak jsme se tam další den vrátili, ano, opravdu na tu samou zastávku metra, a ten obchod už tam nebyl. Creepy. Naštěstí jsem si letos v Paříži koupila další. A plánuju si ji kupovat navždy.

Oleje na vlasy možná znáte, možná ne, možná je už používáte. Pokud ne, třeba začnete. Mythic Oil od L'Oréalu božsky voní, vlasy jsou po něm jemné, ale ne mastné. Vždycky si tak třikrát pumpnu do dlaně, rozetřu o druhou, dám na vlasy (na spodní třetinu/polovinu) a jsem good to go. Nuxe olej to samé, ale ten raději používám na obličej. Miluju vůni těchto dvou olejů, občas k Nuxe čichám jen tak pro radost.

Když jdu spát s rozpuštěnými vlasy, tak se probudím s dredy, které by mi záviděl i Bob Marley. Proto si dám vždycky vlasy do drdolu na hlavě - a vypadám pak jak Majka z Mumínků. Teď vám prozradím své největší vlasové tajemství. Myju si je zásadně večer, šampon, kondicionér, občas maska, intenzivní pětiminutové mokré rozčesávání (vlasy, které vyčešu, by daly na dvě slušené pánské paruky), vyždímat, ručník na hlavu a jít něco ještě tak dvě hodiny dělat. Odnést mokrý ručník do koupelny, vzít si velký suchý, opět vlasy obalit (už jsou jen lehce vlhké, vůbec ne mokré), lehnout a spát. Po probuzení očekávejte kudrlinky vašich snů. Jo a nesnáším gumičky s kovovými částmi, nesnáším moc tenké a slabé gumičky, co mi vyhovuje, jsou tyhle kulaté (!) gumičky, které i na drdol stačí jen dvakrát obtočit a je to. Budu ráda, když se podělíte o své tipy, jak na vlasy, dík! : )