Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

May 15, 2012

Kiss kiss

Rtěnky. Každá (druhá) žena je miluje, každý muž je nenávidí. Proč? Rtěnky je vhodné nosit, když jste single, nebo zrovna toho svého milovaného dnes neuvidíte. A nebo když se prostě jen nerady líbáte. Žádná není neslíbatelná, jak o sobě ovšem všechny tvrdí. Pravda, nevím, jak se líbáte vy, ale určitě byste přenesly trochu (ne-li hodně) té své barvy ze rtů na rty drahého. A to není moc sexy, ne? Mně přišly rtěnky vždy nadhodnocené, říkala jsem si, že za á mi nebude žádná slušet, za bé, že si ji ani nezvládnu správně aplikovat a budu ji mít po celém obličeji a zubech (toho jsem se bála nejvíc, ale to se mi stane jen tak jednou za dva měsíce). Ale nedávno jsem prozřela a uvědomila si, že rtěnky jsou vlastně dost super. Můžete s ní doladit outfit, můžete rozdávat rozkošné polibky na líčka svých nejmilejších, kteří si tam ten otisk chvíli euforicky nechají (já k rozdávání pus snad byla stvořená, mým ajdý ve školním systému je xkiss00, neuvěřitelné), můžete olíbávat i dopisy. Pokud se zeptáte maminky na rtěnku, řekne vám, jak se v 80. a 90. letech rtěnka používala hojně místo tvářenky. A některé maminky (i dcerky) to tak dělají dodnes!
Dnes tedy pár slov o mých oblíbených rtěnkách a ostatních vychytávkách na naše jemné rtíky. NARS Jungle Red je klasickou červenou rtěnkou, kterou musí mít každá žena. Neříkám, že zrovna tuto od NARS, ale já ji mám ráda. Je matná, ačkoliv trochu sušší - proto si před ní na rty raději nanesu trochu balzámu na rty.
Tuto Guerlain rtěnku mám moc ráda, skvělý odstín (Rouge Sensuel, jó, smyslná, to já jsem), přímo v balení dvě malá zrcátka, důmyslné otvírání... Má jediný nedostatek - je fakt těžká. Jasně, večer v psaníčku to nevadí, ale když se rozhoduju, kterou rtěnku hodím do kabelky, je pro mě ta váha vcelku důležitá. Ono se to nezdá, ale i malý rozdíl ve váze se pozná. V recenzích si všichni na to kovové těžké balení stěžují, ale tak, ruku na srdce, nevypadala by tak luxusně, kdyby byla z "pouhého" plastu, že.

Prvně musím přiznat, že jsem se nechala okouzlit obalem. BOŽE, NEONOVÁ RŮŽOVÁ! A NEJEN OBAL! I RTĚNKA! TO POTŘEBUJU! Takže si to ujasněme. Maybelline má teď limitovanou řadu Popstick rtěnek, které se všechny dají přirovnat k Bon Pari. Ne chutí, to nezkoušejte. Ale vzhledově? Jak dvojčata. Pink Lollipop je z nich tou nejrůžovější. Co dělá? No, spíš co nedělá. Nebarví ani trochu. Není to rtěnka, je to seřízlý balzám na rty se super konzistencí, průhledností a vzhledem. Jako jo, hydratuje, krásně voní, je to super pocit si nanášet neony na rty, ale jinak žádná sláva.
Chanel? Klasika. Máte nějakou? Ne? Pořiďte si, nebudete litovat. Pokud si vyberete odstín, který vám sedne jako víte co na hrnec, nebudete se jí moci nabažit. Tolik komplimentů od mužů jsem snad na žádnou jinou rtěnku nedostala! Toto je odstín La Fascinante, jemnější růžová, k mému momentálnímu zimně-jarnímu tónu pleti sedí, uvidíme v létě.
Catrice je pro mě opravdu kvalitní drogerkovou značkou, rtěnek mám od nich asi pět, všechny super. Jasně, každou hodinku je třeba rty zkontrolovat a reaplikovat. U tmavějších odstínů, jako je právě Tell Me A Berry-tale, je trochu nepříjemný přesun rtěnky ke kraji rtů, ale to se dá přežít. : ) Catrice mám moc ráda a budu pokračovat v nákupu rtěnek i laků, se zbylými produkty jsem tak nadšená zas nebyla.
MAC na co sáhne, to dovede k dokonalosti. MAC Pro Longwear Lipcreme patří do mé trojky těch nej. Na stránkách o ní tvrdí, že vydrží dvanáct hodin, ale za sebe musím říct, že to není pravda. Vydrží těch hodin jenom tak šest až osm. Že se vám i to zdá neuvěřitelné? Taky jsem si říkala, že je to hloupost, ale není. Divila jsem se, že i když s ní (obezřetně) jím a piju, tak stále drží. Voda (při pití) jí snad dokonce ještě napomáhá k hydrataci rtů. Mám zatím jen tenhle malinový odstín (Perpetual Flame), ale uvažuji o pořízení dalšího. A dalším plusem je, že skoro nemizí - stačí nanést opravdu malé množství. Pokud si ji na sebe dám klasicky, vydrží mi takových 4 - 5 hodin bez změny, pokud štětečkem, tak i těch osm. Doporučuju!
Zas Catrice, odstín Berry Pink (rádi cpou ty bobule do názvů, že). Není moc co dodat, je dost růžová, přesně tak, jak to mám ráda, brunetkám podle mě dost sedne. A má stříbrný obal, což se mi líbí, sice se hned odře, ale vypadá dobře a vůbec ne lacině, i když je to teda bling bling. : )
Ok, zas ten obal. Kamarádka mi dala Maybelline Cherry Pop, což je o poznání tmavší odstín. Červené Bon Pari byly jaké, jahodové? Mně nejvíc chutnaly ty fialové (ostružiny?) a zelené (jablka?) - a jako na potvoru jich vždy bylo nejmíň. Možná i proto jsem je měla tak ráda. Třešňový popík je na mých rtech oranžovo-červený, což není na škodu. Trochu té barvy se tam najde a člověk nepotřebuje zrcadlo, protože i když přetáhne, tak se to ztratí, true story. Pokud se vám taky tak líbí obal a nějakou chcete, jděte do téhle!
Barevná Labella mě vždy vytáčela do nepříčetnosti, barvila divně, bylo tam moc třpytek, chutnalo to odporně (neříkejte, že jste si nikdy neolízli, tedy neolízly, rty), nevoněla. Ale Korres Rose, přátelé, to je jiná. Barví jemně, ale barví. A je to moc příjemný, ten odstín. I konzistence. I vůně. I balení. A má SPF 15, na léto parádní, snad se mi jen klasicky labellovsky nerozteče při nejbližší (teplé) příležitosti.
Lip Smackers. Nepropadla jsem jim asi tolik jako ostatní, ale jako jo, je to fajn. Colu nepiju (moc bublinek, moc sladký, moc studený, bla bla), leč musím uznat, že Lip Smackers voní tak, jak Cola chutná. A ta vůně se mi vlastně docela líbí. Jednou za čas si jimi natřu rty a špulím a čichám a čichám. *Insert instant Boo duck_face*
Bourjois Rose a l'eau si nikdy nekupujte, pokud nemilujete lesk všude na svých vlasech, jakmile zafouká sebemenší větříček. Lepí to víc než taková ta šmejdská vteřinová lepidla, voní to ošklivě a uměle a je to drahý. Ještě nějaký minus? Je toho moc a nikdy to nedojde! Ne, ok, uznávám, nesnáším lesky na rty, tenhle jsem kdysi dostala a párkrát ho použila, vždy se rozčílila a pak ho zastrčila daleko do šuplíku. Poznámka pro potenciální muže: kupujte mi rtěnky, nikdy ne lesky na rty. Dík.
Balzámů na rty má doma každý/každý dvě tuny, nemýlím-li se. Já si tak jednou za dva měsíce vždy koupím nějaký další, buď proto, že nemůžu doma žádný najít, nebo proto, že zrovma v tu chvíli nějaký potřebuju. Klasická modrá Labella se mi osvědčila jako nejlepší, heřmánek+měsíček (to zelené) je taky dokonalý, voní překrásně. Garnier je taky mým favoritem, tenhle anasový opravdu voní jak ananas. Až se mi z toho skoro sbíhají sliny! Neutrogena je z nich sice nejdražší, ale ta tyčinka mi vydrží alespoň tak dvakrát delší dobu, plus má SPF 15, takže jasná volba na léto. Aloe Lips od Forever Living mi sestřenice přivezla z Ameriky (óó) a musím říct, že se všemi výše zmíněnými, je nesrovnatelný. Miluju ho, zbývá mi poslední malý zbytek, který si šetřím. Ne, žertuju, už jsem si objednala další dva, jelikož jsem si na něm asi vypěstovala závislost.
Málokdy se mi rty vysuší tak, aby popraskaly, ale když se to stane, je tu Carmex, zachránce každých rtů. Na začátku to není moc příjemné, ale po chvíli ucítíte, že vám ty rty opravdu hojí a léčí. Koupila jsem si ho v Topshopu v Londýně, ale věřím, že ho seženete i u nás. Povinná výbava do každé kápézetky!
Ačkoliv mi tyčinkový Korres sednul na 100 %, u Korres "másla" na rty (nojo, tyhle lip butters...) jsem zas tolik nadšená nebyla. Má vonět jako jasmín, ale já si teda z Tuniska jasmínovou vůni pamatuji trochu jinak. Miluju jasmín, jako malá jsem měla úžasný jasmínovový parfém, který mně a mámě odněkud přivezl táta z cest, ale nikdo z nás už si nepamatuje, co to bylo. Je tomu tak 13 - 15 let, co naděláte. Až najdete nějakou super jasmínovou vůni, dejte mi vědět! Ale k máslu - vadí mi sahat do kelímku prstem. A nevoní mi tak, jak jsem čekala. Tak snad někdy příště.
Jelly Belly balzám na rty jsem si objednala na Asosu, ale je to ta nejlepivější a nejošklivější věc na světě. Vadí mi, že to musím patlat prstem, vadí mi divná želé konzistence, vadí mi měkké plastové balení, vadí mi všechno. Body Basics balzámy jste určitě, mé milé dámy, vyzkoušely. Některé jste asi nadšené, jiné to úplně nemusíte. Já samovolně z první skupinky přešla do druhé - nemám vždy čisté ruce, vždy mi ani nevoní... a děsí mě, jak už po půl roce změní barvu. Vybledne extra moc. Už ne, díky. Ani za tu cenu. Nechápu, proč už X let mají 60% nebo 70% slevy, to už není ani lákavý.
Myslela jsem si, že když dojde ke kolaboraci Asosu s Anatomicals, bude to pecka. Nebyla. Pálí to jak čert (pokud jste někdy vyzkoušely rtěnky na zvětšení objemu rtů, víte, o čem mluvím), voní to jak Hašlerky (to je docela plus) a lepí to. Prý příjemný mrazivý pocit na rtech. JO JASNĚ. Pokud nechcete litovat dvou a půl liber, tak si Snog Me Senseless nekupujte, vím, co říkám.
L'Occitane balzám na rty je podobný tomu Carmexovému, alespoň tím, co dokáže - zahojit do dvou dnů extra popraskané rty. A když se k tomu přidá fair trade bambucké máslo, tak myslím, že není co řešit. Hezky voní, je tam toho dost, takže vydrží nějakou chvíli. Za sebe ještě dávám plus balení, je takové trochu retro. A to já můžu.
Asi pět, šest rtěnek nemůžu vůbec nikde najít, asi jsou poházené po kabelkách, ach ty ženský. Tak třeba někdy příště. A pusťe si Tarkana. Milovala jsem ho jako maličká.


51 comments:

 1. páni ty toho máš ,pekne si to pofotila :)milujem červené rúže, ale viac menej sa všetci po mne ksichtia že čo to mám ,ale treba len mávnuť rukou a zvyknú si :D

  ReplyDelete
 2. krásne,prekrásne,máš úžasnú zbierku

  ReplyDelete
 3. Máš pravdu, snad každá žena je musí milovat. I když servírky, který musí utírat opatlatý skleničky od rtěnek asi ne:-D Samý skvělý barvy! Nejvíc se mi líbí ty tmavý:-)

  ReplyDelete
 4. Ju, taková sbírka, zavidíím :)

  ReplyDelete
 5. krasna zbierka :) tiez milujem ruze, ale aj lesky, len neznasam ked fuka. vtedy je to cele zle :)
  www.perlaoreneta.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. toľko veľa ich máš? :O
  myslím, že Chanel, Catrice a MAC sú top :')

  ReplyDelete
 7. Boo, tvé články jsou stejně nejlepší :)

  ReplyDelete
 8. Miluju Tvůj styl psaní! :) Bylo to zajímavé i vtipné. Mám chuť si teď taky nějakou dokoupit :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. To mě těší! A nějakou si kup. Udělá radost a je levnější než boty. : )

   Delete
 9. Super dlouhej a zažírací članek :)

  ReplyDelete
 10. Jo, právě třeba moje mamka ještě furt občas rtěnku jako tvářenku použije :D.

  ReplyDelete
 11. fiiiha! no mas ich naozaj veeela <3 dakujem ze si okomentila ten Maybelline lipstick popstick, rozmyslala som uz nad nim :)

  ReplyDelete
 12. Boo, je to možné? Celý den při sekání trávy a v práci si plánuji, jak udělám post o tom, co vše na rty používám (ano, ta Chanel - máš pravdu, lepší rtěnky na světě není, problém je že mi tyhle drahé dělají konturu na rtech) a pak přijdu, a vidím Tvůj post, chachá :-)) Musím říct, že máš pěknou výbavu, Labelo modré je opravdu nejlepší. A zkoušela jsi už Labelo Milk&Honey? To je taky skvělé..
  Mimochodem, nedávno mi prodavačka při nákupu lesků povídala, že kdyby změnil barvu, tak ať ho vyhodím, že se v tom také rychle množí bakterie nebo co. A teď mě to docela děsí, protože mám taky poměrně velkou zásobu a půlku vyhodit bych nechtěla :O Jinak ty balzámy do kterých musíš sahat prstem jsou hrozně nepraktické, víš jak jsem to vyřešila? Vezmu si tu natírací tyčinku od jiného a aplikuji to tím..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Promiň! Geniální lidé holt dostávají geniální nápady ve stejné chvíle. Milk&Honey jsem zkoušela, ale nevoní mi tolik. A to mléko s medem zbo-žňu-ju! Nojo, tak to u těch lesků a kelímkových balzámů je docela logické. Do lesku dostaneš bakterie ze rtů/obličeje, které se tam rády v teple množí, a do balzámů ty miliony breberek z prstů. Úplně jsem nepochopila Tvůj způsob - natírací tyčinkou od lesku? To je ale někdy dost problém, ne? U hutnějších balzámů, které se aktivují - rozpouští - teplem, se to podle mě asi musí vyřešit nějakou mini špachtlí, jako jsou takové ty malé plastové na vzorky krémů v parfumeriích...

   Delete
  2. Neomlouvej se, geniální ženo :)
   Tak například.. http://www.nowmagazine.co.uk/imageBank/r/Rimmel-Royal-Gloss.jpg tímhle aplikátorem naberu z toho balzámu který se aplikuje prstem :) Ne tou klasickou tyčinkou, ikdyž myslím že i tou by to šlo. A na rtech se to rozpustí. :) Je to nesmysl, ale pro mě je to praktický třeba v metru kdy do toho sahat nechci. :) A jestli se to aplikuje špachtlí nebo tím aplikátorem co je v lesku, to už je asi jedno. :)
   Každopádně máš opravdu krásnou výbavu. Bála bych se že toho tolik nezužitkuji :)

   Delete
 13. jsi balzámová a rtěnková královna!

  ReplyDelete
 14. wau, to je množství! já jsem rtěnkám taky nikdy nefandila, ale začínám jim pomalu, ale jistě přicházet na chut :D btw. super neonová, která i tak barví je NYC Blue Rose ;)

  ReplyDelete
 15. paci sa mi, akym sposobom vzdy naaranzujes a nafotis svoje vyrobky, myslim, ze by si sia uzivila ako produktova fotografka :D

  ReplyDelete
 16. ooch, pro mě jakožto rtěnko/balzámo/bůhvíčehoještěvšeho maniaka je tohle pohlazení na duši <3
  ty dražší typu Chanel, MAC si bohužel nekupuji, protože to bych musela začít rozprodávat nábytek ze svého pokoje :D Catrice je super značka, to s Tebou souhlasím, taky jsem si tam našla pár těch svých favoritů :))

  ReplyDelete
 17. máš toho teda požehnaně .)) já se pořád neodvažuju koupit červenou rtěnku.. nemám na to jak bych to řekla.. nemám na to koule :D
  a musim ti pochválit fotky, máš to fakt krásně nafocený!

  ReplyDelete
 18. mě se líbí, jak máš všechny ještě takový krásný špičatý :D

  ReplyDelete
 19. sakra nutně si potřebuju koupit tak asi tisíc rtěnek!!! moc dobře napsaný nečekala bych se se u článku o rtěnkách tak pobavim :) a já mám ten Korres kelímek a uplně ho zbožňuju - a patlání prstama mi nějak nevadí a švestkový fakt voní jako švestka a ještě hezky barví...

  ReplyDelete
 20. Skvely prispevok, chcela som sa spytat kde sa da prosim ta kupit balzam Korres Rose ? dakujem ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Co vím, tak Korres má svůj obchod v Myslbeku. : ) A nebo to koupíš v prodejnách Profimed.

   Delete
 21. hmm.. ja teda rtenky na zenach taky miluji a ne nenavidim :)
  A tak co, tak si pak pusu otru treba kapesnickem, abych nemel moc rtenky i ja ;)

  ReplyDelete
 22. Zrovna dneska jsem si koupila nový balzám (druhý za tenhle měsíc, musím začít šetřit!) a to tenhle- http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/balea_home/balea_produkte/balea_produkte_gesichtspflege_und_reinigung/balea_produkte_gesichtspflege_lippenpflege/131466/lippenpflege_never_ending_story.html

  Mám k balzámům takovou úchylku/tradici, že je pomalu otevřu, čuchnu si a po chvíli si s ním poprvé slavnostně namažu rty. Dneska jsem přišla domů, rozbalila, čuchla a sestra se s ním namazala. Možná je to divné, ale jsem z toho celá nesvá :D :/

  ReplyDelete
 23. Cha, tak to je vtipné, protože zrovna včera jsem dumala nad koupí tvářenky (své PRVNÍ. Je mi 25, ehm:) a pak si místo toho koupila jen štěteček s tím, že "máma stejně na tohle vždycky používala rtěnku". :D
  A používám jí i já a funguje to, takže hurá :)))

  ReplyDelete
 24. uz chvili premejslim o novy rtence..a hle, tys mi dala tolik napadu! ale vsechny si koupit asi fakt nemuzu :O ale jednu z nich urcite, fakt moc dobry cteni ;)

  thisisworldofzoe.blogspot.com/

  ReplyDelete
 25. AAAAAAA...Kdo se prizna ze u tehle pisnicky posila vzdusne pusy? :))
  http://www.theloliland.com/

  ReplyDelete
 26. Boo, kolik prosímtě stála ta MAC Pro Longwear Lipcreme?
  Jinak super článek!!! :)

  ReplyDelete
 27. Pání ty toho máš:D já rtěnky ráda nemám, vadí mi, radši mám lesky na rty:)

  ReplyDelete
 28. Taky rtěnky poslední dobou můžu, je t asi nějaká bloggerská nemoc...že bysme všechny stárly? A mám úplně stejné zrcátko s šuplíčkama, je nádherné!

  ReplyDelete
 29. Naprosto se vším souhlasím a jsem moc ráda za tenhle článek:) Měla jsem stejný vztah k rtěnkám jako ty a dneska je teprve dokážu ocenit. Jinak jsem si zamilovala Dior Lip Addict Baby Rose a béžové mazlavé rtěnky od Estee Lauder. Maybeline Pop Stick je moje závislost a jsem moc spokojená, i když na rtech dlouho nedrží:)

  ReplyDelete
 30. Úplne super, maxi pochvala za to, že si nás varovala aj pred tými zlými. Ja som presne z tých, čo naletia na nejakú reklamu a potom ma ide doma od zlosti treštiť, že to vôbec nie je také ako sľubovali :D Inak môj obľúbený je Dior 553

  http://cupofstylemuffins.blogspot.com

  ReplyDelete
 31. K té vůni jasmínu - zkoušela jsi toaletku Zelený čaj s jasmínem od Loccitane? Voní nádherně :) T.

  ReplyDelete
 32. Co se týče balzámů, doporučuju značku Hurraw:). Mají neuvěřitelné množství vůní, já jsem zatím očuchala čokoládu (není uplně čokoládový, spíš trochu jako čokoládové latté), višeň (lehce barví), grep, mandli (marcipán!) a vanilku a všechny voněly naprosto parádně. Pro mne navíc plus v tom, že je to přírodní kosmetika. A neroztékají se ani ve vedru.

  ReplyDelete
 33. Bez Carmexu ani ránu. V čechách jsem ho bohužel nikde neviděla...Ale kdykoli jedu zahranice je na mém seznamu věcí, které musím koupit. Fakt nic lepšího na pusu snad ani není.

  ReplyDelete
 34. Dobrý príspevok...tie farby rúžov sú úchvatné...
  http://lifeismystyle.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 35. Teď jsem našla tvůj blog, a jsem unešená! Super příspěvky! U většiny blogů nečtu ani ty popisky, které jsou u obrázků, ale u tvého blogu je to jinak :-) čtu hlavně ty články! Jen tak dál, a hned si tě dávám do oblíbených!

  http://pavlinajavurkova.blogspot.cz/

  xoxo

  ReplyDelete
 36. To je sbírka :) Rtěnka Chanel je můj sen (snad se mi jednou splní)... M.
  Can't stop

  ReplyDelete
 37. jééé, tak jsem ten článek o rtěnkách našla!!! :) tyjo, tak teď asi MACu už neodolám ;)

  ReplyDelete
 38. Ja mám tiež najradšej Aloe lips z Forever, ale kupujem si ho v Bratislave :-)

  ReplyDelete
 39. Zjuuuuu ta CHANEL! ♥ Jsem závislá na rudých rtech, mojí nejoblíbenější momentálně je Kate od Rimmel (odstín 60,yum.))
  Tenhle článek mě moc potěšil, krásně napsáno! :-))))

  ReplyDelete
 40. aby se rtěnka neobtiskla během nošení na zuby, stačí si po aplikaci protáhnout mezi rty prst a sát :D setře se tím přebytek který je zevnitř.... http://youtu.be/aB60a7FCX7I?t=5m42s

  ReplyDelete
 41. Naprosto úchvatný článek- početla jsem si, pobavila se, poučila se. Miluju rtěnky, mám jich nespočet- lesků taky pár, ale přesně jak říkáš, nesnáším, když se mi lepí vlasy na pusu. A balzámy? Bez nich bych nepřežila. Mým nejmilejším je Tender Care od Oriflame- musíš do něj sice prstem, ale jinak je top!

  ReplyDelete

Dotazy směřujte na dobrydensandro@gmail.com ; ) Díky!

O Sandře

O Sandře
Ahoj, jsem Sandra, je mi 23 a studuju Arts Management na VŠE v Praze. A miluju cestování.
dobrydensandro@gmail.com

Hledej!

Loading...

Najdete mě na Instagramu

Najdete mě na Facebooku

Follow this blog with bloglovin

Follow on Bloglovin

Followers

Total Pageviews

Blog Archive

Sony

Aquarius adriatic

asos

H&M

GANT

MÄC

CLINIQUE

©2009-2013 Sandra Kisić | All rights reserved. Powered by Blogger.