Výhodný kup nebo podvod?

Čínské obchody. Neustále na ně nadávám a vždycky jsem je odsuzovala. Nechápala jsem, PROČ je všichni blogeři a všechny blogerky tolik podporují, sama jsem nikdy žádnému z nich na lep nesedla. Pak mi někdo řekl, že přece nemůžu něco odsuzovat bez toho, aniž bych to vyzkoušela. Challenge accepted, řekla jsem si. Dám šanci prvnímu čínskému e-shopu, který mi zase napíše (jsou urputní, i když jim neodpovídám, tak to ob měsíc zkouší znovu). Padlo to na Sheinside. Je možný, že Romwe je ještě horší, ale tohle je peklo pekel. "Objednala" jsem si tyhle šaty, které na fotkách vypadaly docela sympaticky. Jinde už z fotky cítíte ten čínský pach a polyester, tyhle na mě dýchaly docela normálně. Omyl.

Poslali mi dvoje šaty, tyhle a jedny ještě děsivější. Samozřejmě to chytře poslali s cenami, které přes celníky bohužel neprošly. Tak jsem jim napsala hele sorry, je to u celníků a teď musím platit dph a oni, že není problém, že mi to pak pošlou na PayPal. Fajn, celníky jsem nějak překousla (jak to tam probíhá, si můžete přečíst tady). Na PayPal mi samozřejmě kvůli kurzu od Sheinside přišlo míň a ještě jsem musela platit nějakej poplatek. Pecka. Ale konečně jsem aspoň ten svůj kýžený balíček měla. Po otevření na mě vybafly ty nejhorší tovární výpary. Díky.

Nikam jinam než před apartmán v přímořském letovisku, kde mě nikdo nezná, bych si je upřímně nevzala. Je to ten nejhorší polyester, který si umíte představit. Dokonce jsem je i vyprala, ale žehlit je? Na to jsem neměla kuráž, ještě bych si do nich zapekla žehličku. Velikost M jsem skoro nemohla přetáhnout přes ňadérka a to nejsem zrovna nějaká melounová pani. Puntíky samosebou nesedí. A wtf ten název? Sheinside, she inside, ona uvnitř? Uvnitř čeho? Uvnitř kolotoče lidí, co jim to žerou i s navijákem? V čase objednávky stály nějakých padesát dolarů - čili tisícovku. Ten, kdo si je objednal za tu cenu, ba i za těch aktuálních dvacet dolarů, musí plakat. Já prakticky pláču už teď a to jsem je měla blogersky zadarmo. A na internetu jsem moc špatných recenzí nenašla... chm. Zlatej Asos a H&M a podobně, ačkoliv v Asii taky vyrábí, tak holt asi víc dbají na kvalitu a provedení, no. Má někdo jinou zkušenost?

Šaty -

Sheinside

, brýle -

H&M

, boty -

Lacoste

z

Destroy