Cestujte co nejvíc!

Slovy jeďme někam! začíná většina mých výletů. Často je to i díky levným letenkám (mám přihlášený odběr newsletterů z Jak na letenky, ale samozřejmě můžete kontrolovat levné letenky stále sami - například na Azair. Taky je fajn sledovat akce Student Agency - teď tam mají zrovna akci pro zamilované aneb dvě jízdenky za cenu jedné (ideální na výlety do Budapeště, Berlína, Drážďan, Vídně, Mnichova, Bratislavy a podobně - a nesmysl na výlety do Paříže a Londýna, ač je to za dobrou cenu, tak doufám, že nikdo nechce trávit 18 hodin v autobuse, když letenky do těchto končin stojí taky opravdu málo). Můžete si udělat seznam míst, která chcete navštívit a čas od času checkovat, jestli tam náhodou nejsou levné letenky nebo nějaká akce. Takový Easyjet má občas 25% slevu na všechny letenky - a když už se tak dlouho chcete podívat do toho New Yorku, tak proč ne právě teď?! : ) Wizzair má zas dokonalý členský klub, za členství v něm zaplatíte 750 korun - ale hned při výletě ve dvou se vám to vyplatí, protože na každou letenku máte slevu 250 korun /pokud stojí víc než pět stovke, myslím/, čili dva lidi tam a ti samí dva lidi zpět a už ušetříte tisícovku. Vlastně 250,- po odečtení ceny členství, ale počítám, že to nebude jediná dovolená, během toho roku, po který členství platí.

Teď si teda představme situaci, že levnou letenku (jízdenku) už máte. Paráda. Teď co ale s bydlením?! Ten nejmenší problém, přátelé. Samozřejmě si můžete zabookovat hotel za těžký prachy (a občas i ne za tak těžký, když zůstává poslední pokoj...) na Booking.com a nebo si můžete pronajmout byt. Nebo i jen pokoj. No a od toho tu je můj milovaný Airbnb neboli Air Bed&Breakfast. Sepsala jsem vám jednoduchý návod na něj, abyste se nemuseli prokousávat stovkami bytů. Nejdřív si určíte destinaci a datum vaší cesty (ale ani nemusíte) a vyberete v kalendáři ten váš vysněný termín. Naklikáte si počet lidí - čím víc vás pojede, tím je to většinou levnější na osobu a noc, často se pronajímají i obrovské a nádherné byty pro 8 nebo 12 lidí (ano, třeba 5 ložnic + obývák a kuchyně tam je, samozřejmě i terasa a sauna, no jen klikejte!). Pak si zvolíte, zda chcete rovnou celý byt, nebo zda vám stačí pokoj - pokud cestujete sami, je Airbnb jistější než například Couchsurfing, který čas od času dokáže být nespolehlivý a je u něj někdy lepší toho mít v rukávu víc v případě, že by vám najednou v den vašeho příjezdu hostitel napsal, že se omlouvá, ale bohužel dnes /ani zítra/ večer u něj přespat nepůjde. Na Airbnb sice rovnou platíte, ale přesně víte, kam jedete a máte jistotu. Pak si můžete navolit, že chcete třeba wifinu nebo parkování a podobně. Většina bytů má třeba pračku, takže pokud chystáte delší výlet, může se to hodit. A někdy vám v bytě třeba nechají papouška nebo kočku.

Ty níže vložené obrázky nejsou žádnou inspirací do vašich domovů (ačkoliv i to samozřejmě být mohou), ale naprosto (ne)obyčejné byty, které si může kdokoliv pronajmout na den, dva nebo třeba týden či měsíc. Pokud vás zajímá, kde se konkrétní byt nachází, klik pravým myšítkem a zobrazit url, hned vám bude jasno. Skryla jsem tam i jeden pařížský a jeden berlínský byt, kde jsem byla já (a z url to taky poznáte). No nechtěli byste v alespoň půlce z nich nějaký ten čas strávit? ; ) Můžete jet i třeba někam na ostrovy a k moři, kdy tedy cesta nebude úplně nejlevnější - ale plážový domek si tam pronajmete za pakatel. A bonus na konec, když se zaregistrujete přes ten můj link, tak dostanete na první výlet pět stovek! A pětistovku jen tak na zemi nenajdete /většinou/. Pokud máte nějaký dům/byt/pokoj/postel navíc, tak to taky na tom Airbnb můžete pronajmout, klidně si to nechat zdarma nafotit od nich a vydělávat $$$. Teď mě omluvte, jdu hledat nějakej super bejvák v Londýně!

P.S.: Na Chorvatsko jsem taky expert, takže nic není problém! ; )

P.P.S.: Kdyby vás cokoliv zajímalo nebo byste něčemu nerozuměli, nestyďte se mi napsat. : )